Projekt wnętrz mieszkania przy ul. Tarnogórskiej w Gliwicach

lokalizacja: Gliwice, Tarnogórska
inwestor: prywatny
powierzchnia użytkowa: 70 m2
projekt: 2010
realizacja: 2011
projektant: arch. Radosław Gawron 


Projekt łazienki:

Łazienka przed remontem składała sie z dwóch oddzielnych pomieszczeń. Jest to układ teoretycznie lepszy, kiedy mamy rozdzielone funkcje wc i łazienki. Jednak w mieszkaniach małej i średniej wielkości nie zawsze się sprawdza. Dlatego w projekcie, ze względu m.in. na specyfikę mieszkania oraz ilość lokatorów założono połączenie tych dwóch pomieszczeń. Dzięki temu zabiegowi uzyskaliśmy duże przestrzenie na przechowywanie rzeczy, na czym zależało inwestorowi. Udało się również zaprojektować większą wannę oraz wiecej miejsca przy blacie z umywalką. 

Główną ideą projektu jest stworzenie ukrytej szafy na jednej ze ścian, której fronty stanowią jednolitą płaszczyznę wprowadzającą minimalizm i ład w łazience. Wszelkie rzeczy podręczne schowane są w szufladach pod umywalką, środki czystości w dolnych częściach szafek a reszta rzeczy mieści się w szafie łazienkowej o pojemności aż 1,6 m3. Założeniem estetycznym jest połączenie ze sobą neutralnej bieli ścian, podłogi oraz wyposażenia z ciepłym drewnem wykończenia mebli łazienkowych. Projekt jest zdefiniowaniem naszego motto, iż "nowoczesność zawsze powinna iść w parze z funkcjonalnością".
 
Projekt kuchni:
 
Projekt zakłada otwarcie kuchni na pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu oraz zmianę jej funkcjonalności. Dzięki zaprojektowaniu ciągu kuchennego na jednej ścianie udało się uzyskać miejsce do spożywania posiłków w kuchni oraz więcej miejsca do magazynowania przedmiotów kuchennych. Zaprojektowaliśmy, zgodnie z zasadami ergonomii, ciąg kuchenny podzielony na strefy: magazynowania produktów spożywczych, zmywania naczyń, przygotowywania posiłków oraz gotowania i pieczenia. Wszystkie sprzęty zostały zaprojektowane do zabudowy by uzyskać jednolitą i elegancką kuchnię. Biel mebli uzupełnia się doskonale z drzewem modrzewiowym na podłodze, a elementy szarości idealnie komponują się z wyrazistymi akcentami kolorystycznymi wyposażenia kuchni. Przede wszystkim jednak kuchnia została zaprojektowana z myślą o funkcjonalności i ergonomii w jej użytkowaniu