Zespół Zabudowy Mieszkaniowej przy ul. Zabłockiego w Katowicach

lokalizacja: Katowice, ul. Zabłockiego
inwestor: Millenium Inwestycje
powierzchnia użytkowa: 5 000 m2
projekt: 2010


Opis

Teren przeznaczony pod Zespół Zabudowy Mieszkaniowej znajduje się w Katowicach, w zachodniej, nie zabudowanej jeszcze części osiedla Bażantów - wzdłuż ulicy Zabłockiego. Cały teren przeznaczony pod zabudowę ma powierzchnię 35 000 m2. Projekt koncepcyjny osiedla mieszkaniowego w Katowicach dotyczy całości terenu i podzielony został na kilka etapów realizacyjnych. Planowana zabudowa będzie zróżnicowana pod względem kubaturowym oraz przestrzenno-funkcjonalnym. Znajdą się w niej budynki zabudowy indywiduanej 2-kondygnacyjne ale również większe o charakterze apartamentowym 5-kondygnacyjne. 

Pierwszym etapem jest projekt zabudowy szeregowej w południowej części terenu - mają to być dwie szeregówki otoczone wspólnym, ogrodzonym terenem. Etapy B i E to realizacja budynków o charakterze pierzejowym o głównej funkcji mieszkaniowej wraz z usługami towarzyszącymi. Etap C i D to projekt budynków mieszkaniowych o charakterze willowym nawiązującym do bogatej w tej części Katowic zabudowy z okresu modernizmu. Etap ten składa się z 10 willi modernistycznych spiętych wspólnym systemem parkowania. Etap F to teren przeznaczony na realizację kameralnych apartamentowców trzy- i czterokondygnacyjnych, zamykających całość założenia od strony północnej terenu. 

W centralnej części osiedla znajdzie się wspólna przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców, w której znajdą się m.in urządzenia do ćwiczeń aerobowych na świężym powietrzu, playgroundy dla dzieci oraz młodzieży i zieleń urządzona. Osiedle będzie w pełni samowystarczalne pod kątem parkingowym, będzie posiadało garaże indywidualne, zbiorowe parkingi podziemne oraz parkingi ogólnodostępne.