Nadbudowa domu jednorodzinnego w Siemichoczach

lokalizacja: Siemichocze, woj. Podlaskie
inwestor: prywatny
powierzchnia użytkowa: 90 m2
projekt: 2011
realizacja: 2013-2014


Opis

Wykonaliśmy projekt budowlano-wykonawczy nadbudowy domu jednorodzinnego, parterowego z poddaszem nieużytkowym. W stanie pierwotnym budynek posiadał salon, kuchnię, łazienkę i sień. Dostęp na poddasze nieużytkowe był możliwy jedynie poprzez otwór w stropie. Wykonaliśmy ekspertyzę techniczą fyndamentów, ścian, stropów i konstrukcji krokwiowo-jętkowej dachu.

Projekt zakładał całkowitą wymianę konstrukcji dachu ze względu na nie wystarczającą wytrzymałość na obciążenie śniegiem (4 strefa śniegowa). Zaprojektowany został dach o konstrukcji krokwiowo-jętkowej pokryty blachą powlekaną w kolorze grafitowym, podniesiona została o 1m ścianka kolankowa. W części tylnej domu powstały dwa pomieszczenia: klatka schodowa ze schodami drewnianymi, która w części stanowi spiżarnię dla kuchni oraz narzędziownia z niezależnym wejściem z zewnątrz. W nowej przestrzeni na piętrze uzyskano dwie sypialnie.

Nad częścią wejściową domu (sień, łazienka) powstał duży taras w kierunku zachodnim, z którego rozciąga się wspaniały widok na pobliskie łąki i lasy.