Projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego w Gliwicach

lokalizacja: Gliwice, ul. Dolnej Wsi
inwestor: Prywatny
powierzchnia użytkowa: 135 m2
projekt: 2014
współpraca: inż. Jacek Cichoński


Opis

Przedstawiamy najnowszy projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego dla naszego Inwestora przy ul. Dolnej Wsi w Gliwicach. Dom przed wejściem posiada strefę półprywatną o regulowanej dostepności. 

Na parterze znajduje się obszerny salon z nasłonecznieniem południowo-zachodnim, kuchnia wraz z jadalnią dla 8 osób. W strefie wejściowej znajduje sie biuro. Z salonu i jadalni wychodzimy bezpośrednio na duży taras. Poza tym na parterze znajdują się: kotłownia, spiżarnia, łazienka z pralnią oraz garderoby i klatka schodowa na piętro. 

Na piętrze znajdują się 2 pokoje dziecięce, łazienka oraz sypialnia z garderobą. Z piętra mamy również wyjście na taras widokowy nad salonem. 

Dom wykończony będzie białym tynkiem, akcentami z grafitowej cegły klinkierowej oraz elementami drewnianymi z naturalnego modrzewia. Forma budynku ekonomiczna, zwarta, ze znacznymi przeszkleniami od południa i zachodu z ograniczoną transparentnością od północy. Dach nowoczesny bez okapów, antracytowy. Kompozycyjnie dom został połączony z ogrodzeniem wykonanym z cegły klinkierowej poprzez stworzenie półprywatnej strefy wejściowej. 

Dom będzie energooszczędny, dobrze docieplony, będzie posiadał kocioł ekologiczny, panele próżniowe, odzysk ciepła z wentylacji oraz kominek z płaszczem wodnym. Zastosowane wysokiej jakości materiały pozwolą na długoletnie użytkowanie domu bez potrzeby przeprowdzania odświerzania elewacji co kilka lat. 

Planowany termin rozpoczęcia budowy: wiosna 2015r.